آیا با پلی استال آشنا هستید؟ کاربرد این ماده را می­دانید؟ اگر می­خواهید جواب تمام این سوال­ها را بدست آورید، باید تا انتها این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید جواب کامل این سوالات را بدست آورید. البته در این صفحه با مواردی دیگر هم آشنا خواهید شد، مواردی مانند ساختار شیمیایی، نحوه تولید و مزایا پلی استال سخن خواهیم گفت؛ اگر هم قصد خرید پلی استال و یا خرید هوستافرم را دارید می­توانید از سایت ما دیدن کنید. پس تا انتها با ما همراه ما باشید تا همه چیز را درباره این ماده شگفت انگیز بدانید.

تصویر هوستافرم در کنار نوشته هوستافرم و یا پلی استال چیست؟ برای برگه پلی استال

هوستافرم یا پلی استال چیست؟

اگر بخواهیم به زبان بسیار ساده پلی استال را شرح دهیم می­گوییم، پلاستیک­های مورد استفاده در صنایع و زندگی روزمره را پلی استال نام گذاری کردند. به عنوان مثال همه ما در کودکی اسباب بازی داشته ایم، در واقع جنس بعضی از اسباب بازی­ها پلی استال است. این ماده در سال 1956 ساخته شد. این ماده در اوایل برای جایگزینی فلزهای غیر آهنی تولید شد؛ البته که تا به حال به خوبی جایگزین شده است.

شاید نام پلی استال برای شما کمی گنگ و نامفهوم باشد، پلی استال در ایران به نام هوستافرم نیز معروف است. این ماده مقاومت بالایی دارد؛ اگر شما مقاله پلی آمید را مطالعه کرده باشید قطعا از مقاومت بی نظیر آن ماده با خبر هستید. شاید شگفت زده شوید اگر بگوییم که پلی استال از پلی آمید هم مقاومت بیشتری دارد. به همین دلیل است که خرید پلی استال از میزان خرید پلی آمید بیشتر است.

پلی استال مقاومت بالایی دارد به همین دلیل در صنایعی مورد استفاده قرار می­گیرد که مقاومت حرف اول را می­زند. البته که این پلیمر ضربه پذیری کمتری دارد. در کل پلی استال کاربردهای بسیار در زندگی ما دارد؛ شاید شما هم از این پلیمر استفاده کرده باشید. در ادامه درباره ساختار شیمایی این ماده جالب سخت خواهیم گفت؛ در ادامه ما را همراهی کنید.

ساختار شیمیایی هوستافرم (پلی استال)

پلی استال ماده ای است که در صنایع زیادی استفاده می­شود، صنایعی که نیاز به قطعات با دقت بالا، سختی بالا، اصطکاک کم و پایداری دارند مورد استفاده قرار می­گیرد. تمام این قابلیت­ها بخاطر ترکیبات شیمیایی عالی آن است. این مونومر با ترکیبات شیمایی پلی متیلن اکساید در بازار موجود است؛ برای خرید پلی استال می توانید از سایت ما دیدن کنید. این ترکیب یک ترکیب آلی است که باعث می­شود خواص جانبی عالی داشته باشد. اگر شما قصد خرید هوستافرم را دارید باید مشخصات ظاهری آن را بدانید پس ادامه مقاله را با دقت کامل مطالعه گنید.

تصویر هوستافرم به همراه نوشته مشخصات هوستافرم برای برگه خرید هوستافرم

مشخصات هوستافرم (پلی استال)

 اگر بخواهیم توضیحات درباره مشخصات ظاهری پلی استال بدهیم می­توانیم بگوییم این مونومر در حالت طبیعی و عادی شفاف است و حالت جامدی دارد. البته که این مونومر حالت­های مختلفی دارد در واقع شما بر اساس نیاز خود اقدام به خرید می­کنید. بعضی از شرکت­ها و فروشنده ­ها این ماده را به صورت ناخالص به مشتری عرضه می­کنند اگر قصد خرید هوستافرم را دارید می­توایند از سایت ما دیدن کنید.

چگالی این ماده بین 1.14 گرم تا 1.45 گرم است. اگر می­خواهید این ماده را ذوب کنید دما جوش یا ذوب این مونومر بین 165 درجه سانتیگراد تا 175 درجه انتیگراد است. اگر شما قصد دارید این ماده را ذوب کنید حتما باید بدانید که در زمان ذوب هوستافرم، گازهای سمی آزاد می­شود که ممکن است باعث ایجاد خطرات برای انسان شود.

چگونگی تولید هوستافرم (پلی استال)

معمولا پلی استال یا هوستافرم از  فرمالدئید تولید می­شود؛ نام دیگر آن  پلی اکسی متیلن نیز می­باشد. این فرایند تولید از طریق آغازگرهای آنیونی صورت می­گیرد. تمام این مراحل اولین بار در سال 1956 صورت گرفت که موجب شد تا این ماده بی­نظیر تولید شود. درصد بولیرینگی این ماده بسیار بالاست که موجب می­شود تا کاربردهای آن و میزان استفاده آن افزایش یابد.

اولین بار این ماده برای جایگزینی فلزات غیر آهنی ساخت شد. بعضی از شرکت­ها برای افزایش کیفیت این مونومر به آن الیاف شیشه اضافه می­کند که باعث می­شود تا قابلیت­های آن افزایش یابد. میزان افزودن الیاف شیشه به این مونومر بستگی به کاربرد آن دارد که از 20 تا 30 درصد می­باشد.

افزودنی­های هوستافرم (پلی استال)

شما برای ساخت انواع هوستافرم با انواع کیفیت­ها می­توانید از انواع ترکیبات مواد استفاده کنید. به عنوان مثال می­توانید مقداری الیاف شیشه­ای به این مونومر اضافه کنید و از آن استفاده کنید. اگر قصد خرید پلی استال را دارید می­توانید از سایت ما دیدن کنید.

انواع پلیمر هوستافرم (پلی استال)

این مونومر هم مانند تمام مونومرها و پلیمرها انواع مختلفی دارد. در ادامه فقط به صورت کلی به انواع هوستافرم اشاره می­کنیم پس به این قسمت دقت کنید.

 • هوستافرم K300
 • هوستافرم FM090
 • هوستافرم N109

تصویر پنکه ساخته شده با هوستافرم به همراه نوشته خواص تاثیر گذار هوستافرم برای برگه خرید پلی استال

خواص تاثیر گذار هوستافرم (پلی استال)

فکر کنم تا به الان به صورت کلی با ویژگی­های پلیمر آشنا شده باشید. در این قسمت سعی می­کنیم تا به صورت کامل پلیمر هوستافرم را مورد بررسی قرار دهیم. به عنوان مثال هوستافرم به خودی خود دارای مقاومت بالایی است و اگر آن را با مواد یا الیاف­های دیگر ترکیب کنید می­توانید مقاومتی بی­نظیر را به دست آورید. مقاومت پلی استال به مراتب از پلی آمید بیشتر است و به همین دلیل استفاده این ماده بیشتر در صنعت و صنایع سنگین است.

اگر کار شما در دمای بالا صورت می­گیرد می­توانید از این ماده استفاده کنید زیرا مقاومت دمایی بالایی دارد. این ماده دارای مقاومت دمایی بالا است و به غیر از آن هم دارای مقاومت ضربه است. یعنی این ماده می­تواند دربرابر ضربه خوردگی مقاومت کند.

پلی استال بر خلاف پلی آمید جذب رطوبت بسیار کمی دارد این جذب رطوبت تقریبا صفر است.

به غیر از تمام ویژگی­هایی که نام بردیم این پلیمر دربرابر تمام حلال­های نفتی مقاوم است و به هیچ وجه دچار خوردگی نمی­شود. تمام این خواصی که نام بردیم تنها قسمتی از بیشمار ویژگی این پلیمر است. پلی استال اصطحکاک کمی را از خود بروز می­دهد و این موضوع باعث می­شود تا کمتر دچار سابیدگی شود و در نتیجه دیرتر خراب شود. این موضوع در بلند مدت هزینه­های شما را کاهش می­دهد. این ماده دارای خواص الکترونیکی است که موجب می­شود در صنایع برق قدرت کاربرد زیادی داشته باشد.

مزایا هوستافرم (پلی استال)

هوستافرم مزایا بسیاری دارد در واقع می­توان گفت هوستافرم مانند گیاهان دارویی خواص بسیار دارد. به عنوان مثال پلی استال در صنایع لوله سازی، ساخت لوازم منزل و … کاربردهای بسیاری دارد. هوستافرم به دلیل اینکه مقاومت بالایی دارد می­تواند در صنایع مختلف به عنوان پیچ و مهره استفاده شود. در حال حاضر برای کاهش برخی از هزینه­ها در صنایع بجای چرخ و دنده­های فلزی از چرخ و دنده­هایی از جنس پلی استال استفاده می­شود.

به لیل میزان انعطاف پذیری که دارد در بعضی از صنایع به عنوان فنر استفاده می­شود. به دلیل کیفیت بالا و تحمل فشار بالای این ماده از آن برای ساخت هواکش­های صنعتی و خانگی استفاده می­­کنند. آیا تا به حال شما با بست زیپی کار کردید؟ جنس این بست­ها نیز از همین پلیمر است. اگر قصد خرید هوستافرم را دارید می­توانید از سایت ما دیدن کنید.

معایب هوستافرم (پلی استال)

پلی استال تقریبا بی­عیب است و بیشتر مزایا دارد. اصلی­ترین عیب این ماده این است که این ماده در کشور عزیز ما تولید نمی­شود و باید توسط وارد کننده­ها وارد شود. به همین دلیل قیمت آن دارای نوسان است و ممکن است دچار تغییرات قمیتی شود. اما اگر قصد خرید پلی استال را دارید می­توانید با بهترین قیمت از سایت ما دیدن و خرید کنید.

تاثیر دما بر هوستافرم (پلی استال)

هوستافرم در برابر دما مقاومت بالایی دارد و به همین دلیل است که در صنایعی مورد استفاده قرار می­گیرد که دما بسیار بالا است. این ماده مقاومت دمایی بیشتری نسبت به پلی آمید را دارد. اگر شما صنایعی دارید که دما قطعات در آن بالا می­رود سعی کنید از این ماده استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید. برای خرید هوستافرم می­توانید از سایت ما دیدن کنید.

تصویر پره پنکه ساخته شده با هوستافرم به همراه نوشته کاربرد های هوستافرم برای خرید هوستافرم

کاربرد هوستافرم (پلی استال)

هوستافرم به دلیل خواص بالایی که دارد کاربردهای بسیار نیز دارد. در ادامه به صورت کلی کاربردهای هوستافرم را توضیح دهیم.

 • تولید لولای درب باک بنزین و اهرم قفل
 • ساخت بوش‌های پلاستیکی بین بلبرینگ‌ها
 • ساخت لوازم خانگی، فندک و وسایل ورزشی
 • تولید هواکش
 • ساخت تسمه نقاله
 • تولید قطعات ماشین آلات صنعتی
 • صنعت نساجی
 • صنایع الکتریکی و الکترونیکی
 • صنایع خودروسازی
 • ساخت بست، نگهدارنده و خارها
 • قطعات برف پاک‌کن

عوامل موثر بر قیمت هوستافرم  (پلی استال)

عوامل بسیار بر قیمت این محصول تاثیر می­گذارد. این محصول به دلیل اینکه وارداتی است و در داخل کشور تولید نمی­شود، قیمت ارز و دلار بر روی آن تاثیر گذار است. البته عامل دیگری که بر قیمت این ماده تاثیر می­گذارد به عنوان مثال الیافی که در این ماده استفاده می­شود باعث می­شوند تا قیمت آن افزایش پیدا کند. اگر قصد خرید پلی استال یا هر گونه ماده دیگر را دارید می­توانید از سایت ما دیدن کنید.

خرید هوستافرم (پلی استال)

در قسمت قبل مقاله به صورت کامل هوستافرم یا پلی استال را مورد بررسی قرار دادیم اگر قصد خرید پلی استال را دارید می­توانید از سایت ما، پیشرو پلاست ارغوان دیدن کنید و با بهترین قیمت این ماده بی­نظیر را برای صنایع و صنعت خود خرید کنید.

سوالات متداول

تفاوت پلی استال و هوستافرم چیست؟

پلی استال و هوستافرم هر دو به یک ماده اشاره می کنند. پلی استال نامی متداول تر برای این ماده پلیمری است و غالبا هوستافرم نامی است که برای پلی استال استفاده می شود.

خرید پلی استال برای چه صنایعی کاربرد دارد؟

پلی استال در صنایع مختلفی استفاده و کاربرد دارد که  صنایع خودرو سازی یکی از عمده ترین استفاده کنندگان از پلی استال هستند و بسیاری از قطعات خودرو از این ماده ساخته می شوند.

مزیت های خرید هوستافرم چیست؟

پلی استال به دلیل مقاومت بالایی که دارد در صنایع برای تولید قطعات با استهلاک بالا استفاده می شوند.