blog

محافظ کابل لوله پلی اتیلنی

برای حفاظت از این لوله ها از محافظ کابل لوله پلی اتیلنی استفاده می شود. لوله های پلی اتیلنی دارای مزایای فراوان و کیفیت بالا هستند از این رو چون حمل ونقل آسانی نیز دارند به بهترین انتخاب برای پروژه های مختلف تبدیل شده اند.

در سیستم های لوله کشی از جنسی به نام پلی اتیلن استفاده می شود که در برابر خوردگی و در برابر مواد شیمیایی مقاومت عالی دارد. به دلیل وزن کمی که دارد، برای سیستم های لوله کشی بسیار مقرون به صرفه است. خواص فیزیکی این لوله ها بسته به فرآیند قالب گیری که برای تولید یک نمونه خاص استفاده می شود، می تواند متفاوت باشد.

محافظ کابل لوله پلی اتیلن

محافظ کابل لوله پلی اتیلنی چیست؟

از آن جا که لوله‌ها پلی اتیلن کاربردهای زیادی دارند و در انواع پروژه ها دخیل هستند، حمل و نقل و امکان آسیب زیادی هم دارند. این لوله ها به محافظی نیاز دارند که نصب و راه اندازی کابل ها را آسان کند. برای کشیدن خط لوله، حفر شیار قرار گیری لوله ها، ترکیدگی لوله به محافظ کابل پلی اتیلنی نیاز است تا این فرایندها را راحتتر کند.

محافظ کابل لوله پلی اتیلن چیست

دلایل استفاده از محافظ کابل لوله پلی اتیلنی

عمده کاربرد آنان در محافظت از کابل های برق و تلفن است. در شرایطی که آب و هوا مدام تغییر می کند و خطر آسیب کابل ها و لوله ها وجود دارد، این محافظ ها می توانند از آسیب های احتمالی جلوگیری کنند. عمده دلیلی که برای تولید این محافظ ها وجود دارد، امکان تولید آن ها در متراژهای بالا است که باعث می شود قیمت آن‌ها هم پایین باشد و برای استفاده و خرید کاملا به صرفه باشند.

مزایای استفاده از محافظ کابل لوله پلی اتیلنی

مزایای استفاده از محافظ کابل لوله پلی اتیلنی

این محافظ ها در لوله گذاری برای استفاده های مختلف کاربرد دارند. محافظ ها باعث می شوند تا از آتش سوزی، شکست و موارد دیگر در هنگام لوله گذاری جلوگیری شود. مزایای زیادی از جمله سبک بودن، نصب راحت، محافظت و عایق قوی و مقاوم برابر شکستگی و فرسایش هستند.

استانداردهای محافظ لوله پلی اتیلنی

برای استفاده از این محافظ ها به استانداردهایی نیاز است. برخی از سازمان ها استانداردهایی را برای مراحل ساخت و نصب این لوله ها استفاده می کنند و ارائه این استانداردها باعث بالا رفتن امنیت و سازگاری در پروژه های مختلف می شود. استانداردها تحت کنترل کیفیت دقیق لوله ها و اتصالات ها در هر مرحله از تولید، آزمایش می شوند تا با کیفیت بالا و لازم برای پروژه ها و سازه ها مطابقت داشته باشند. این استانداردها به این شکل هستند:

  • استاندارد UL651A برای لوله حفاظ پلی اتیلن و pvc
  • استاندارد UL651B برای طول پیوسته لوله پلی اتیلن
  • استاندارد Nema TC7 برای حفاظت الکتریکی پلی اتیلن
  • استاندارد UL2024 برای مسیر رد شدن کابل نوری

راهنمای خرید

همگی این استانداردها برای محافظ کابل لوله پلی اتیلنی ضروری هستند و داشتن هر کدام باعث بالا رفتن کارایی محافظ ها و عملکرد درست آنان می شود. برای خرید از پیشروپلاست ارغوان می توانید با شماره تماس از طریق وبسایت با ما در ارتباط باشید و از قیمت‌های بروز اطلاع کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *